Haber

Ülke genelinde eğitimin başlaması bir hafta daha uzatıldı

ANKARA (İGFA) –Deprem bölgesinde 2 hafta, yurt genelinde ise 1 hafta eğitim verildiğini hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimin başlama tarihiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Deprem bölgesi olan Malatya’da incelemelerini sürdüren Bakan Özer, TRT Haber’in canlı yayınında 71 ilde okulların 20 Şubat’ta eğitime başlayacağını duyurdu. Bakan Özer, daha önce 20 Şubat olarak duyurdukları eğitimlerin deprem bölgelerinde başlama tarihiyle ilgili herhangi bir karar almadıklarını bildirdi.

“DEPREM BÖLGESİNDE DEVAM DURUMU GÖRÜNMEYECEKTİR”

Öte yandan Malatya’dan NTV’nin canlı yayınına telefonla bağlanan Bakan Özer, deprem bölgelerinde eğitimin nasıl devam edeceğine ilişkin okullarda okuyan öğrenciler için ikinci dönemde devam zorunluluğunun olmayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm imkanlarıyla sahada olduğunun altını çizen Bakan Özer, vatandaşlara okul, yurt, uygulama oteli ve öğretmen evlerinde barınma imkanı sağladıklarını söyledi. Özer, “800 bin sıcak yemek dağıtıyoruz. Meslek liselerinde üretilen yemekler, uygulama otellerinde üretilen yemekler… Öğretmenlerimiz sahada gönüllü olarak çalışıyor.” söz konusu.

habertuzluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu