Haber

Dulkadiroğlu nerede? Dulkadiroğlu’nun nüfusu ve yüzölçümü nedir? Dulkadiroğlu kime bağlı?

Kahramanmaraş7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kahramanmaraş ‘nin Dulkadiroğlu semti merak edildi. Pekala, Dulkadiroğlu nerede? Dulkadiroğlu’nun nüfusu ve yüzölçümü nedir? Dulkadiroğlu kime bağlı? Detaylar burada…

DULKADİROĞLU NEREDE?

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu mevkiinde, şehir merkezine 162 km. Kuzeydoğuda yer almaktadır.

Nüfus: 223.277

Alan: 568 m (1.863 ft) (Rakım)

DULKADİROĞLU NÜFUSU NE KADAR?

KahramanmaraşDulkadiroğlu ilçesinin nüfusu 142 778’dir.

DULKADİROĞLU’NUN HANGİ İLİŞKİSİ VAR?

Dulkadiroğlu, Türkiye’nin Kahramanmaraş ilinin bir ilçesidir. 12 Kasım 2012 tarihinde TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanunla Kahramanmaraş’ın merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olmuştur. 223.277 nüfusu ile Kahramanmaraş’ın en kalabalık ikinci ilçesidir. insanlar. Kaymakamlık Dulkadiroğlu Külliyesi içinde yer almaktadır.

Dulkadiroğlu

Dulkadiroğlu, Kahramanmaraş’ın ikinci merkez ilçesidir. Yaklaşık 223.277 kişilik nüfusu ile şehrin en kalabalık ikinci ilçesidir.

Dulkadiroğlu Beyliği bu semtte 1337 yılında kurulmuştur. İlçedeki tarihi yapıların tamamı bu beylikten kalmadır. Germenia Antik Kenti, Taş Han, Kocabaş Konağı, Dedeoğlu Konağı, Deligönüller Konağı, Pir Adil Çeşmesi ve Yedi İyi Adam Edebiyat Müzesi bu semtteki tarihi yapılardandır.

İçerisindeki sarkıt ve dikitlerle dikkat çeken Savruk Mağarası ile yemyeşil bitki örtüsüyle dikkat çeken ve ziyaretçilerine birçok eğlenceli aktivite yapma imkanı sunan Kapıçam Tabiat Parkı, ilçenin beğenilen doğal güzelliklerinin ortasında yer alıyor.

haber-kiziltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu