Haber

Erzurum’da deprem bölgesindeki belediyelerin yardım seferberliği sürüyor

Erzurum’da Büyükşehir ve Aziziye belediyeleri, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler için yardımlarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre belediye ekipleri Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da çalışmalarını sürdürüyor.

Bu zamana kadar Erzurum’dan deprem bölgesine çok sayıda malzeme gönderdiklerini belirten Başkan Mehmet Sekmen, “Tüm birimlerimizi deprem bölgesine seferber ettik. 738 personel ve 91 iş makinesi ile deprem bölgesinde karargah kurduk. 36 tır yardım ulaştırdık, 81 bin litre mazot, 9 bin 405. Cenaze malzemeleri, gıda kolisi, inşaat, giyecek, temizlik, çocuk bezi, su, çadır, ısıtıcı, ve seyyar lavabolar dedi.

Depremzedelere sıcak yemek ve ekmek

Bölgeye mobil birimlerin de sevk edildiğini söyleyen Sekmen, şunları kaydetti:

“Hatay’da 4 bin kişilik mobil TIR’ımızla, sanayi ve mutfak ünitelerimizle, Malatya’da portatif fırın, portatif mutfağımızla kahvaltı ve sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine yardım konvoylarımız, lojistik, altyapı, su ve kanalizasyon, temizlik, bakım ve hizmetlerimiz artarak devam ediyor. Devletimiz bütün imkanlarını milletimizin emrinde seferber etmektedir. Kendi atölyemizde imal edilen portatif lavabolar da bölgedeki en ihtiyaç sahibi tuvalet için afet bölgesine gönderildi. Bölgeye yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz.”

Aziziye ekipleri Hatay ve Adıyaman’da

Aziziye Belediyesi ekipleri Adıyaman ve Hatay’da depremzedelere hizmet veriyor.

Deprem bölgesine giden Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, depremzedeler için kurulan çadır kentleri de ziyaret ederek, vatandaşların belediyeye ulaştırdığı malzemelerin dağıtımını koordine ediyor.

Adıyaman ve Hatay’da belediye ekiplerini konuşlandırdıklarını belirten Orhan, “Hatay’da iki, Adıyaman’da da bir ekip yoğun bir şekilde çalışıyor. Adıyaman’a sıcak yemek istasyonu kurduk. Günün her saati yemek ikramı yapıyoruz. Gönül Türkiye’miz sarsıntı bölgesinde atıyor.Millet olarak millet olarak bu sıkıntıyı da atlatacağız, bu krizi de atlatacağız.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu