Haber

Depremi atlatan otistik Cemil Mersin’de depremzedeler için çalışıyor

HATAY’ın Antakya ilçesinde evinin hasar görmesi üzerine ailesiyle birlikte Mersin’e gelen otizmli Cemil Gülnaz (23) depremzedeler için kurulan uyum merkezinde çalışıyor. Toplanan yardıma ulaşmak için çaba sarf eden Gülnaz, “Bu beni çok mutlu ediyor. Depremzedelere yardım etmek istedim” dedi.

Kahramanmaraş merkezli iki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da çok sayıda aile evlerini terk ederek başka illere gitti. Merkez Antakya ilçesinde meydana gelen depremde evleri hasar gören Gülnaz ailesi, Mersin’in Faziletli ilçesine gelerek yakınlarının yanına sığındı. Rıza-Zeynep Gülnaz çiftinin otistik oğlu Cemil Gülnaz, ailesi için hayır işlerine katılmak istediğini söyleyince Fazilet Kaymakamlığı ve Fazilet Belediyesi tarafından kurulan koordinasyon merkezinde görev aldı. Depremzedeler için toplanan yardımlara ulaşmak için çaba sarf eden Gülnaz, çalışmalarda aktif rol alıyor.

Afet sonrası evde kalmak istemediğini belirten Cemil Gülnaz, “Deprem anında ailem ve ben Antakya’daki evimizdeydik. Deprem sonrası Erdemli’de amcamın yanına geldik. evde boş durmak istemiyorum sabah erkenden koordinasyon merkezine geliyorum sabah erkenden koordinasyon merkezine geliyorum çalışıyorum bu beni çok mutlu ediyor depremzedelere yardım etmek istedim yapacağım bundan sonra çalışmaya devam.” Yetenekleri olan özel bir çocuktur. Depremzedelere yardım etmek istediğini söyledi. Sabah kalktığında kahvaltısını yapıyor ve depremzedeler koordinasyon merkezinde gönüllü olarak işine gidiyor. Oğlumla gurur duyuyorum.”

Zeynep Gülnaz, oğlunun insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu