Haber

Bir Ömür Ekonomi Yazanlara Sadakat Zamanı

EMD İzmir, kaybettiği meslektaşlarını anıyor

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi, Ekonomi Muhabirleri Derneği Kurucu Başkanı Özden Alpdağ, EMD İzmir Şubesi kurucuları Yener Özkesen, Barış Kudar ve EMD İzmir Şubesi üyeleri Abdullah Bozkurt, Adnan Çağlayan, Aytaç Sefiloğlu, Füsun Çağlar, Yaşar Sezginer için Güler Özkan ‘Bir Ömür Ekonomi Yazarı’ adıylaanma töreni düzenledi.

EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, EMD İzmir Şube Başkan Yardımcıları Murat Ervin ve Nihal Özken, EMD İzmir Şube Genel Sekreteri Kadir Kemaloğlu, EMD İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Sercan Özipekçi, His Göksu, Mevlüt Dağdeviren, EMD İzmir Şube Denetleme Kurulu üyeleri Emin Varol, EMD İzmir Şubesi geçmiş dönem yöneticileri Halime Büyükyüksel ve Şakir Sarıçay; Macit Sefiloğlu, Cemal Tükel, Sinan Doğan, Sedat Alp, Hicran Özdamar Yalçınkaya, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Seyis İşleten, EMD İzmir Şubesi üyeleri ve anma törenine gazetecilerin aileleri yoğun katılım gösterdi.

“Kalemlerini toplum yararına kullandılar”

Anma töreninde konuşan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demircan, “EMD İzmir Şubesi 1989 yılında kuruldu. kuruluş süreci. Bu arkadaşlardan Özden Alpdağ, Ankara İktisat Muhabirleri Derneği’nin kurucu başkanıydı. Abdullah Bozkurt, Adnan Çağlayan, Aytaç Sefiloğlu, Barış Kudar, Füsun Çağlar, Güler Özkan, Yaşar Sezginer ve Yener Özkesen. Bu süreçte kaybettiğimiz meslektaşlarımız. Bu isimlerden Yener Özkesen ve Barış Kudar, EMD İzmir Şubesi’nin 4 kurucu isminden ikisiydi. Hepsi de kalemini toplum yararına kullanmış, anılmayı hak eden onurlu insanlardır. İsimlerini yaşatmak için yaklaşık 10 yıldır farklı biçimlerde anmalar düzenliyoruz. Pandemi döneminde online anmalar yaptık. Halkımızın ağır olduğu noktalarda halkın bilmesi ve bilmesi için anma programları düzenlemeye çalışıyoruz” dedi.

Anma töreninin ardından şehit gazeteciler adına vatandaşlara tavuklu pilav dağıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi de bölgeye getirdiği araçla sıcak içecek ikramında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu