Haber

Gürcistan Savunma Bakanı Burchuladze 2023 Kış Tatbikatı’nda konuştu Seçkin Gözlemci Günü Açıklaması

Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki ilişkilerin güçlendiğini belirtti.

Bakan Burchuladze, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kars’ta düzenlediği Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı “2023 Kış Tatbikatı-2023″ün seçkin gözlemciler gününde yaptığı konuşmada, başarılı icrasında emeği geçenlere teşekkür etti. tatbikatın ve 17 katılımcı ülkenin personelinin

Tatbikatın öneminden bahseden Burchuladze, şunları söyledi:

“Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın sözlerini tekrarlamak istiyorum. Biz dost ve kardeş ülkeler olarak tatbikatları birileriyle savaşmak için değil, kendi ülkelerimizi korumak için yapıyoruz. Komşu ülkede çok yetkin bir lidere, çok deneyimli bir lidere sahip olduklarını ve çok güçlü bir ordu güvencesiyle milleti korumak için çalışıyoruz. Önümüzdeki kış tatbikatının seçkin gözlemci faaliyetlerine ve bu tatbikata katılan 17 ülkenin askeri çalışanlarına başarılar diliyorum. Üçlü ilişkilerimiz, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan bağlantılarımız güçleniyor ve birçok faaliyeti birlikte gerçekleştireceğimize eminim.”

Burchuladze, askeri çalışanı başarılı tatbikattan dolayı tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu