Yaşam

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere bir destek daha

Üniversiteye geçiş dönemindeki gençler için değerli bir adım olan üniversite tercih sürecinde Aydın Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kent Meydanı’na konuşlandırdığı tercih TIR’ı ile ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Her yıl binlerce öğrenci ve aileleri için heyecanlı ve aynı zamanda gergin bir süreç olan üniversite tercih döneminde Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin puanları ve hayalleri doğrultusunda listeler oluşturarak gençlerin yanında olacak, uzman rehber eğitmenler eşliğinde. Tercih edilen TIR, 5 Ağustos’a kadar 09.00-18.00 saatleri arasında Atatürk Kent Meydanı’nda tüm öğrencilere hizmet verecek.

Aydınlık bir gelecek için seçiminizi birlikte yapalım
Tercih adımında temel oluşturmak amacıyla her yıl öğrencilere danışmanlık hizmeti verdiklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, “Gençler, aydınlık bir gelecek için seçiminizi birlikte yapalım” davetinde bulundu.
 
Tüm sorularınızın cevapları bu kamyonda.
TIR’daki rehber öğretmenler öğrencilere tercih yapmaları konusunda bilgi verirken, TIR’daki bilgisayarlar sayesinde gençler üniversiteler hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve bölümlerin kontenjanlarını öğrenebiliyor. Kontenjanların yanı sıra gençler üniversite hayatından sosyal imkanlara kadar tüm sorularına cevap bulabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ozvatan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu